עוד בשנות התשעים של האלף הקודם ניהלתי מפעלי הזרקת פלסטיק וייצור תבניות ואחרי עשרות שנות ניסיון והיכרות עם היצרנים המקומיים ובמזרח הרחוק אני מבטיח לך שאין בנמצא הרבה מתכננים שיכולים לספק לך פתרונות ותשובות לכל שאלה בתחום- ויש הרבה שאלות חשובות בתכנון מוצרי פלסטיק.

תכנון מוצרי פלסטיק

תכנון מוצרי פלסטיק שונה במהותו מתכנון מוצרים מחומרים אחרים בגלל מורכבות היבטי הייצור – במיוחד כשמדובר על הזרקה. לפעמים כדאי לייצר תבנית גדולה עם מחזורי ייצור איטיים יותר שמכילה את כל החלקים או מספר מוצרים, ולפעמים עדיף לפצל את החלקים או המוצר למספר תבניות קטנות הפועלות במחזורי ייצור מהירים יותר.

העדיפות היא אולי עניין מסחרי טהור אבל היא נקבעת על ידי תכנון הנדסי מוקדם. לכן, כשמדובר על תכנון מוצרי פלסטיק מומלץ לבחור מעצב או מהנדס שבקיא בהיבט העסקי שקשור לייצור מוצרי פלסטיק.

כמומחה פלסטיק שבילה אלפי שעות ברצפת הייצור ואחראי על מאות אלפי פריטים של מאות מוצרי פלסטיק שונים אני יודע דבר או שניים על התאמת התכנון, העיצוב והחומרים לדרישות המוצר. כיצד ניתן למנוע מהמוצר פגמי ייצור כמו שריטות ושברים, וכיצד לייצר מוצר שלא יסבול מעקמומיות ודהיית צבע.

אני יודע שעלויות הייצור הראשוניות בפלסטיק נחשבות לגבוהות. הניסיון שלי יאפשר לך לפעול בדרך הזולה והקצרה ביותר משלב הרעיון ועד למוצר מוגמר ועמידתו בתקני התעשיה הרלוונטית והדרישות התפעוליות.